Няма добавени продукти!
Масова заблуда и дезинформация е, че китайската фирма Lenovo през 2005-та купува IBM и хоп, иконата в лаптоп-строенето, Thinkpad става китайски. Това не отговаря на истината.
Това е чудесна реклама за СССР-2, наречен Китай (да, знамето на СССР е флага и на Китай), но не отговаря на истината.
Първо, че IBM е перлата, диамантът на американската технологична доминация и никой не може да ги купи, те купуват държави и правителства, а тайните им спрямо квантови компютри, колайдери, микробиология, не ги знаят дори нобеловите им лауреати, които са повече отколкото имат цели континенти.
Официално, Lenovo не е китайска фирма, а американо-китайска мултинационална корпорация, разликата е голяма, нали? А истината е точно обратната, през 1984-та, Китай създава компанията Legend, която към 2003-та се преобразува в Lenovo, IBM ги правят изпълнител на тяхните компютри и лаптопи на практика ги поглъщат. За да не си личи това, се организира кечът, че Legend (Lenovo) е китайска компания, уж независима от IBM. Но защо тогава ThinkPad се проектират в Япония, а реализират в Тайван? Отвъд рекламираната щаб-квартира в Пекин, Китай, е по-важната, в САЩ, Morrisville, North Carolina. Иначе корпорацията е основана в британският град, Хонг Конг.
Шеф на Lenovo e Yang Yuanqing, марионетка на СИФ (Световният Икономически Форум).
Едва 31% от Lenovo са на китайското правителство, на Legend Holdings Ltd, останалото е американско, частно, неясно.
Официално, брендът Thinkpad е японски, поради което има дизайна и духа на японската кутия за храна Bento Box. Лаптопите Thinkpad са рожба на IBM Yamato Facility, японски развоен център на IBM, в град Ямато, Япония. Центърът на IBM в Yamato е основат официално през 1985-та, проектира първият IBM Thinkpad през 1992-ра (IBM ThinkPad 700). Японският развоен център на IBM започва своята славна дейност не през 1985-та, когато се построява колосалната сграда в Ямато, а доста преди това, през 60-те години на миналият век.
Бидейки от колосално значение за наука и технологии, японският развоен център на IBM, през 2012-та година се мести от сравнително скромният град Ямато, в Токио, ставайки IBM Toyosu Facility.
Всичко това означава, че Thinkpad си остават IBM Japan лаптопи и до наши дни, и за в бъдеще. Те са проектирани в Япония само, но се правят в Китай, ще каже някой зевзек! Не е така, никой ThinkPad никога не се е произвеждал в Китай, OEM изпълнители са основно тайвански фирми (Acer, Wistron, Foxconn), а някога дори корейски като LG. Тук може да видите пълна листа с подизпълнителите на Lenovo.
А там да видите нещо много интересно, че за Lenovo работят заводите на Foxconn в Ухан, градът на най-масовият геноцид в съвременната история, градът на американски корпорации и секретни лаборатории. Друга интересна Уханска компания, работеща за Lenovo е Huaqin (Nanchang Qinshen).
И все пак, дори в Thinkpad сериите не всичко е Made in Japan, лесно ще разпознаете моделите им по драйверите и BIOS-а, които са на японски, подписани IBM Japan. T-series, X-series, P-series, W-series са японски серии. Наш анализ, как Lenovo Y700 (Legion) е всичко друго, но не и Thinkpad.
Интересни наши снимки. Моделите Thinkpad T530/W530 са много ключови, с тях работят НАСА, правителство, банки, затова са и "асемблирани" в САЩ, не в Тайван.
Thinkpad W510 от най-ключовата банка в света, американската JPMorgan.
IBM Thinkpad Japan и в наши дни са най-добрите серии лаптопи, те нямат нищо общо с другите серии на Lenovo.
Вижте, ясно доказателство за произход и поддръжка на различните серии Lenovo:
Накрая, нещо много важно, най-сигурните лаптопи, откъм следене на правителства, ИИ, боти и агенти са Thinkpad, моднати в BIOS-а по концепцията Libre Boot.